Pielgrzymka do Libanu
Termin: do uzgodnienia
DZIEŃ 1 WARSZAWA – FRANKFURT – BEJRUT
Zbiórka uczestników, pakowanie bagaży, transfer na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, spotkanie z pilotem/przewodnikiem libańskim, odprawa biletowo-paszportowa, wylot do Libanu (przesiadka we Frankfurcie). Przylot do Bejrutu, odbiór bagaży, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2 HARISSA – JEITA – BYBLOS – MSZA W HARISSA
Śniadanie. Wycieczka do Jeita Grotto i zwiedzanie – Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Harissa – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3 TYR – SYDON – MAGHDOUCHE – BEJRUT – MSZA W MAGHDOUCH
Śniadanie. Przejazd w kierunku Tyru, aby zobaczyć pozostałości najważniejszych miast fenickich: Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Msza Św. Bejrut – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu, następnie spacer po odnowionym Starym Mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4 BAALBEK MSZA W ZAHLE
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Matka Boża z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium. Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5 QUADISHA – BEKAA KAFRA – LAS BOŻYCH CEDRÓW LIBAŃSKICH – MSZA W BEKAA KAFRA
Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bekaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Msza Św. LAS BOŻYCH CEDRÓW LIBAŃSKICH (rezerwat cedrów) – na trasie zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskiego miasteczka o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 6 ANNAYA – JRABATA – KFIFANE – MSZA W ANNAYA
Śniadanie. Ten dzień spędzimy ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji (tylko dla naszej grupy), której trasa wiedzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Zapoznamy się z najbardziej spektakularnymi cudami, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się msza. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela oraz w miejscowości Kfifane – mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu – to bł. Stefan Nehmé. Będziemy też modlić się o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu świętej, który słynie także z cudów uzdrowień za jej wstawiennictwem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7 LIBAN – WARSZAWA
Śniadanie w formie “lunch pocket”, zwolnienie pokoi. Przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot do Polski (przesiadka we Frankfurcie). Przylot do Warszawy, odbiór bagaży, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.
powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala przewodnik
Cena od osoby:
ok. 565 USD + ok. 1.830 zł (grupa od 25 os.)
ok. 540 USD + ok. 1.775 zł (grupa od 35 os.)
Świadczenia zawarte w cenie:
a) opieka pilota i lokalnego przewodnika
b) przelot samolotem na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa;
c) obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
d) ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. w zakresie KL, KR, NWI, NWS, bagaż (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);
e) transport komfortowym autokarem w Libanie
f) 6 noclegów w hotelu 4*, pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami;
g) wyżywienie: 6 śniadań (5 x szwedzki stół + 1 pakiet śniadaniowy), 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
h) degustacja wina
i) codzienna Msza Św.
Dodatkowo płatne: opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki dla kierowcy, przewodnika i obsługi hotelowej – 180 USD płatne w Libanie
Recenzje
Na razie brak recenzji produktów.